O firmie

Zakład Chemiczny „Silikony Polskie” Sp. z o.o. w Nowej Sarzynie rozpoczął swoją działalność z dniem
1 grudnia 2000 roku. Spółka powstała z wniesionych aportów: zorganizowanej, wydzielonej organizacyjnie
i samobilansującej się jednostki znanej szerokiemu gronu odbiorców jako Zakład Doświadczalny Silikonów Instytutu Chemii Przemysłowej w Warszawie oraz części Zakładów Chemicznych ”Organika-Sarzyna” – Oddziału olejów silikonowych.

Nowy układ wpłynął na powiększenie istniejącego kapitału zakładowego, asortymentu produkcji oraz rynków zbytu. Spółka stanowi wyłącznie polski kapitał. Połączenie wieloletniego dorobku doświadczalnego z dorobkiem naukowo-badawczym Instytutu pozwoliło na osiągnięcie daleko posuniętej, niszowej na polskim rynku specjalizacji w produkcji silikonów. Działania nasze koncentrujemy głównie na:

  • wytwarzaniu produktów wysokiej jakości, konkurencyjnych na rynku krajowym i zagranicznym
  • dostosowywaniu asortymentu produkcji do oczekiwań klientów
  • zwiększaniu udziałów rynkowych dla produkowanych wyrobów.

Oferowane produkty o bardzo szerokim spektrum aplikacji znajdują zastosowanie:

  • w budownictwie: farby i impregnaty silikonowe Sarsil®, Ahydrosil® do zabezpieczania hydrofobowego, wzmacniania i osuszania materiałów budowlanych, kleje i szczeliwa silikonowe typu Silkit®
  • w przemyśle technicznym, pracach renowacyjnych i produkcji różnych detali typu rzeźby, figury, płaskorzeźby, świece, biżuteria itp.: kauczuki do wyrobu form Polastosil®, Gumosil® oraz środki oddzielające
  • w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i w chemii gospodarczej: oleje metylosilikonowe Polsil®
  • w przetwórstwie gumy i tworzyw sztucznych: polimery, przedmieszki i mieszanki silikonowe Polimer MV i Posil® Gum do przetwarzania na gumy HTV
  • w produkcji farb i lakierów: lakiery termoutwardzalne typu Silak®

Do innych zastosowań: emulsje, pasty silikonowe, środki przeciwpienne.

Szeroki asortyment wyrobów i oferowane korzystne warunki współpracy sprawiają, że Zakład Chemiczny „Silikony Polskie” jest solidnym partnerem dla małych i dużych przedsiębiorstw tak w kraju jak i za granicą.
Dysponując wykwalifikowaną kadrą, własnym zapleczem produkcyjnym i naukowo-badawczym Zakład wprowadza na rynek nie tylko produkt stworzony w oparciu o doskonałą recepturę, ale również profesjonalne rozwiązania technologiczne dostosowane do zmieniających się stale oczekiwań rynkowych.

W 2004 r. Zakład uzyskał certyfikat ISO 9001:2000, natomiast w 2006 roku pozwolenie zintegrowane Wojewody Podkarpackiego na prowadzenie instalacji do wytwarzania produktów lub półproduktów chemii nieorganicznej.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Służymy fachowym doradztwem tak w zakresie doboru produktu jak i aplikacji.

Zapraszamy do współpracy.

Impregnacja kostki preparatem Sarsil Bruk
Czyszczenie oraz impregnacja klinkieru i płytek przy użyciu Sarsil Czyścik
Galeria
Audycje radiowe Audycja numer 1 Audycja numer 2 Audycja numer 3